Běžný versus herní notebook
Na trhu je dnes velké množství druhu notebooku. Od herního notebooku, pracovního po základní nebo multimediální. Záleží na tom, k čemu chceme, aby náš notebook sloužil.
Rozdíly jsou totiž znatelné nejen po finanční stránce. Ale především v jejich funkci. Je jasné, že člověk, co rád paří, si nekoupí základní notebook v cenové relaci pár tisíc.
Pojďme si tedy něco říci o rozdílu mezi běžným notebookem a tím herním.
Běžný notebook
Tento druh notebooku je zcela univerzální zařízení, které v pohodě zvládnou základní aplikace a pokyny. Můžeme na něm sledovat filmy nebo poslouchat hudbu. Tento druh notebooku není příliš vhodný na časté přenášení.
Pokud nemáme vysoké nároky a notebook potřebujeme skutečně jen na občasnou práci a jiné nenáročné činnosti, pak nám tento druh notebooku skutečně postačí.
A jak si vybrat ten nejvhodnější?
Pochopitelně záleží na vašich požadavcích. Máme tu ale i pár typů pro úplného laika, který se rozhodl pro notebook, ale není si jistý, který z nich by byl ten nejvhodnější. Pokud jste milovník filmů, postačí vám notebook s HD displejem. I když dnes jsou standardem už i HD+ a Full HD zobrazovače.
Tudíž nemusíte dělat kompromisy, pokud to není skutečně nezbytné.
Při výběru notebooku byste také měli dát pozor na to, aby ten váš měl už předinstalovaný operační systém. Dnes už není ani výjimka SSD úložiště, které začíná být stále častější a populárnější.
Výhodou těchto modelů je cenová dostupnost. Běžný notebook totiž seženete za pár tisíc. Většinou od 4 000,- výš. Je dobré mít na paměti, že notebooky pohybující se v cenové relaci kolem 6 000,- většinou slouží jako prohlížeč internetu a nemají příliš výkonný hardware.
Herní notebook
Tento druh notebooku vám umožní hrát hry kdekoliv a kdykoliv. Při výběru tohoto druhu notebooku jsou podstatné tři faktory a to: grafická karta, procesor a operační paměť RAM.
Podle čeho si tento druh notebooku vybrat? Nejlépe ten s Full HD rozlišením, abyste měli nejlepší požitek ze hry. U nich je velkou nutností myslet na grafickou kartu. Důležitou roli zde pak hraje správná kombinace procesoru, grafiky a operační paměti, aby se navzájem nerušily a vám se notebook během hraní „nesekal“, a aby se vám hra spouštěla v naprostém pořádku.
Abyste z laptopu dostali maximum, je nezbytným minimem 16 GB operační paměť a odpovídající grafický čip. Výkon u hracích notebooků hraje nejzákladnější roli, proto je třeba zaměřit se skutečně na kvalitu.
Proč repas?
Pokud byste si hraní chtěli dopřát, ale neměli na herní notebook dostatek financí, můžete si pořídit repasovaný notebook? Co to repasovaný notebook je? Repasované notebooky jsou opravené notebooky, které jsou po profesionální kontrole znovu uvedeny na trh.
Můžou to být ale i notebooky, které byly pod leasingem ve firmách a po skončení pronájmu vráceny výrobci. Ten takový notebook svěří do rukou profesionála, který jej otestuje a opraví případné chyby.
I repasované notebooky jsou se zárukou. A to od tří měsíců po dobu dvou let.
Důvodů, proč si vybrat repasovaný notebook je několik. A to jsou:
- Cenová dostupnost. Repasované notebooky jsou levnější než nové kusy, ale zároveň i kvalitnější!
- Kvalita a dostupnost. U repasovaných notebooků se v zásadě • jedná o špičkové pracovní modely vyšších řad.
- Výkon. Nové notebooky jsou sice o trochu výkonnější, ale repasované je dohání jen o malinký krůček.
- Šetrnost. Zakoupením repasovaných notebooků přispíváte i ke zpomalení zhoršujícího se klimatu Země a zároveň šetříte peněženku!
Pokud vás výše zmíněné důvody přesvědčily k zakoupení repasovaného notebooku, určitě nebudete koupě litovat. Největší výběr v ČR najdete na stránkách – Eurotech.cz.